Zajímavá místa Prahy z yogamatky: Díky Yoga Special Places

Kaiserštejnský palác na Malostranském nábřeží, Vila Lanna v pražské Bubenči anebo funkcionalistická vila na Barrandově. To všechno jsou "speciální lokace", které byly dějištěm celodenních eventů naplněných jógou. A to vše se odehrává díky dvěma nezastavitelným yogis, Adéle Porubské a Kláře Pokorné . 

Byssine bylo součástí jejich akcí od loňského prosince, kdy jsme poprvé podpořili YSP kolekcí svíček s nezaměnitelnými vůněmi od Boy Smells. Součástí projektu je totiž tombola, kterou holky podporují vybrané organizace. Zeptali jsme se jich, co dalšího v rámci svého úspěšného projektu chystají.

Vaše poslední Yoga Special Places proběhlo začátkem srpna na Křižíkově fontáně. Čím byla akce speciální?

Adéla: Na YSP se vždy snažíme doplnit jógu o další pohyb, takže na poslední akci na Křižíkově fontáně jsme rozšířili nabídku o balet, běh, kalisteniku. Můj oblíbený Art of Movement neboli Animal Flow. Hlavním célem je ale vždy dát lidem zážitek, tím pro nás tentokrát byly lekce při východu a západu slunce ve zpívající fontáně za doprovodu živé hudby. 

Klára: Pokaždé se snažíme přijít s novými lekcemi. Tentokrát přijala pozvání Simona Stanton, která učila lekci vinyasa for sexy body a již podruhé přijela naše kamarádka Arriana z Londýna se svým Mandala flow. Z nových lekcí jsme zařadili art of movement , která byla zaměřená na animal locomotion a mobilitu.

Jaké máte další plány s Yoga Special Places? Kdy bude další termín, který si můžeme poznačit do kalendáře?

Adéla: Nejtěžší částí na celém projektu je vždy najít lokalitu. Podle té potom ladíme další termín. Další edici budeme určitě vědět ještě během srpna.

Klára: Plánů máme hodně, teda aspoň já v mojí hlavě. Chtěli bysme udělat edici YSP také mimo Prahu, protoze je spoustu zajímavých měst a míst i mimo naše krásné hlavní město. Určitě plánujeme podzimní Edici, která je zatím secret, protože vybíráme tu nejlepší lokaci, tak aby se co nejvíce hodila jak ročnímu období, tak i projektu Yoga special places.

Každý event je spojený s podporou organizace, které věnujete peníze vybrané v tombole. Podle jakých kritérií je vybíráte?

Adéla: Začali jsme NFDO Krtek, potom jsme podpořili RWTTC, kde bylo skvělé vidět, jak jdou vybrané peníze na konkrétné vozíček. Organizaci tedy vybíráme tak, abychom viděli konkrétní dopad. Je skvělé vidět osobní příbeh, kterému částka pomůže.

Klára: Pokaždé vybíráme jinou organizaci, tak abychom dokázali pomoci větší skupině lidí a také abychom rozšířili povědomí o dané charitě nebo skupině lidí. Na Poslední edici jsme podpořili Domov pro koně a když tam holky byly a natáčely videa, tak mi ukápla slza a řekla jsem si, že tohle má opravdu význam.

Co je na Tvém reading listu na tohle léto?

Adéla: Michelle Obama: Becoming a Taj Tun Hejzlarová:  Na řece.

Klára: Příznám se k tomu veřejně, já nejsem moc čtecí typ. Poslouchám spíš podcasty anebo audioknížky . Poslední dobou mě hodně nadchl podcast od Nike a taky od Petra Máry.

Jaké jsou Tvé další rituály, kterými dokonale zrelaxuješ své tělo a zklidniš mysl kromě yogy?

Adéla: Jakýkoliv pohyb v parku, lese, na horách, v přírodě a příprava zeleného čaje.

Klára: Odmala jezdím na koni a popravdě si nedokážu představit bez toho být. To je takový můj meditacni rituál. Když mám špatnou náladu, tak jako si nikdo kupuje boty, tak já chodím nakupovat vůně, to je taková moje závislost.

 Foto: Adéla Benediktová

NOVINKY