Byssine

Byssine přináší globální selekci inovativních produktů ze světa rituálů péče o to nejvzácnější, co máme, sebe. Ale především je to poklad. Mořský poklad, hlazený vodou a vlnami, který je čistý, hebký, měkký. A v nás díky tomu vzbuzuje přesně tytéž příjemné pocity.

Svůj název Byssine odvozuje od vzácného přírodního materiálu, vlákenných třásní mušle Pinna nobilis. Látky utkané z tohoto materiálu kdysi představovaly domácí poklad. Pojďme na moment zůstat u tohoto pokladu z hlubin oceánu. Zastavme se a zaposlouchejme se. Co slyšíte? Pokud se nám podařilo aspoň trochu ztlumit všechen okolní hluk, náš záměr se zdařil.

Vybíráme, přemýšlíme a přicházíme s novými řešeními.

Byssine reaguje na dnešní dobu. Široká nabídka člověka opravdu často ohlušuje. Ruch na hladině oceánu, který křižuje jedna velkokapacitní loď za druhou. A oproti tomu Byssine, skrytý pod povrchem, klidný, poetický, ale zároveň skutečně věcný. Co nabízíme, dává smysl.

Jsme klub, který sdružuje nás všechny, kdo jsme porozuměli tajemství, že duševní pohody nejde dosáhnout bez dobré péče o svůj zevnějšek. Užíváme si čas a umíme se oddat klidným, až meditativním rituálům. Chceme zlepšovat pocity, toť vše. Vybrali jsme speciální značky, které pak klidně můžete vnímat jako další drobné poklady. Každá z nich má svůj inovativní záměr. Neznáte je, slyšíte o nich poprvé? To je moc dobře. Jsou to značky docela tiché a my je pro vás vybíráme z hlubin oceánu. Ve velkém ruchu se nedá vyprávět, a nám jde mimo jiné i o vyprávění. Slovo „byssine“ má řecký základ, takže proč ne třeba rovnou v duchu Homérově. Zastavit se, zhluboka se nadechnout… A vyprávět.

Péče o pleť je téma, které zajímá každého člověka. Společenské téma, když se sejdeme u vína nebo u kávy. Téma, ohledně něhož nám mohou poradit ti zkušenější. Přesně tohle přitom Byssine dokáže zprostředkovat. 

Chceme, abyste věděli, co a proč kupujete. Máme na vás čas. Máme znalosti. A hlavně máme po ruce pečlivě vybranou nabídku produktů, vyráběných s ohledem k životnímu prostředí. V Byssine se přirozeně prolíná luxus s ekologickou šetrností. Veganské značky? Samozřejmě. Především se však postaráme o vás.

Doplňujeme mozaiku péče o sebe i o druhé. Podporujeme domácí produkci, udržitelnost a důvěru.

Všechno od výběru až po dodání pro vás bude osobním zážitkem. Rozhodli jsme se, že vás budeme mile překvapovat. V životě hrají důležitou roli i drobnosti, gesta, která si zamilujete. Ne všechno si člověk může objednat… 

Těší nás to.

Zakladatelka

Byssine je výsledkem jedné konkrétní životní cesty. Iniciátorka projektu Lenka Šťastná se sama intenzivně zajímá o téma rituálů péče o lidské tělo i duši, pohání ji zvědavost a permanentní zkoušení.

Její životní styl je plně prostoupen snahou o zachování mladosti, svěžesti a krásy; kdo ji přišel navštívit, vždy u ní doma našel v ledničce krom šampaňského i laky na nehty. Proč by si měla své zkušenosti nechávat pro sebe? Mezi korporátním světem a skutečným zájmem, upřímným, až buditelským, nemusí nutně vést přísná hranice.

Její vlastní kosmetické experimentování, rituály a potřeba zajímat se, nejdřív vedly k vytvoření rezervačního systému Salon24. Teď se mozaika doplňuje o další projekt v podobě Byssine. Jejím cílem je v tomhle případě nabídnout silnou vizuální estetiku a zapojení všech smyslů.