#Byssinewoman: Anna Hogenová

Naší první #ByssineWoman je Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc.

Anna Hogenová je česká filozofka, fenomenoložka a profesorka. Přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde zároveň vede Oddělení filosofie a etiky, a také na Husitské teologické fakultě UK, kde je vedoucí Katedry filozofie. Je autorkou tří knih a pravidelným hostem veřejných přednášek, na které se zpravidla nedá dostat.

Paní Anna je pro nás symbolem vnitřní krásy, kterou na první pohled nelze vidět, a zároveň příkladem ženy, která ovládá kouzlo „stárnutí s grácií“. Po Praze cestuje zásadně na kole, neustále se usmívá a vyzařuje pozitivní energii. Její myšlenky postavené na základech fenomenologie či antického Řecka nás v Byssine každým dnem provázejí.

Anna Hogenová

„Když někomu uniká přítomnost, tak mu uniká celý život.“

Rádi zaměstnáváme mysl jejími myšlenkami o smyslu života, sebe-přijetí či filozofickým náhledem na společnost, které nás dokážou obohatit, otevřít nám nové obzory, či alespoň přivést na jiné myšlenky. Když nám dochází vnitřní pohon, pustíme si její přednášku, přečteme článek nebo si poslechneme některý z rozhovorů, které s ní jsou dostupné. V dnešní době tuto pomocnou ruku hledáme stále intenzivněji a častěji, a troufáme si tvrdit, že to tak máme asi všichni.

Paní Hogenová je naší „krabičkou první pomoci“ nejen v dnešní pandemické době, a proto jsme chtěli mít své vlastní místo, kam se pro první pomoc budeme moci vracet i v budoucnu, a toto místo s Vámi sdílet.

 

„Člověk je jenom rozhovorem.“

V premiérovém díle našeho podcastu „Na vlastní kůži“ jsme tak měli tu čest s paní Hogenovou probrat témat hned několik, jako například současnou situaci, jak nám pandemická doba může pomoci žít z vlastního pramene, ale i jakou roli hraje přijetí sebe sama v procesu stárnutí nebo otázku konstantního růstu, zda-li je vůbec udržitelný.

Anna Hogenová

 

Poslechněte si první epizodu našeho podcastu Na vlastní kůži:  Lenka Šťastná x Anna Hogenová: Co je krásno a kde ho hledat? na Apple Podcasts, Spotify nebo Overcast.

„Krásno je smyslové vyzáření ideje dobra.“

Poslouchat můžete přímo zde: Apple,  Spotify

 

NOVINKY